O nas

NASZA FIRMA

Ocean
Professional
Logistics

Ocean Professional Logistics to połączenie doświadczenia od 2010 roku w sektorze logistycznym, wykwalifikowanych specjalistów oraz ogromnej pasji i ambicji. Setki zrealizowanych zleceń umożliwiły nam opracowanie autorskiego systemu pracy, który bazuje na trzech fundamentach:

Optymalizacja

To właśnie maksymalizacja korzyści dla naszych klientów oraz minimalizacja kosztów i czasu realizacji sprawiła, że staliśmy się liderem globalnych rozwiązań logistycznych. Co to oznacza w praktyce?

Wykonujemy każdy rodzaj transportu, dopasowując metodę przewozu do specyfiki, procedur i wymagań frachtu, dzięki czemu przewóz jest bezpieczny oraz błyskawiczny.

Jako nieliczni oferujemy kompleksowość działań, w tym sprawne przeładunki, odprawę, a nawet pełne doradztwo certyfikowanych agentów celnych - w ten sposób nasi Klienci mogą skupić się wyłącznie na prowadzeniu docelowego biznesu, bez angażowania dodatkowych specjalistów.

Profesjonalizm

Doskonale rozumiemy, że w świecie operacji logistycznych nie ma miejsca na kompromis. Każde zlecenie traktowane jest indywidualnie, dostosowując realizację do osobistych potrzeb i wymagań nadawców.

Zespół składa się z wykwalifikowanych logistyków, którzy wykorzystują swoje doświadczenie, znajomość procedur, regulacji oraz rozwiniętą sieć połączeń, w celu zapewnienia pełnej efektywności tras, środków transportu, a przede wszystkim - najlepszych stawek.

Systematyczne podnoszenie własnych kompetencji gwarantuje prawidłowość legislacyjną realizowanych zleceń, zapobiegając kosztownym przestojom lub pomyłkom, które mogą zdarzyć się niedoświadczonym operatorom logistycznym.

Współpracujemy wyłącznie z zaufanymi partnerami logistycznymi i najnowszym taborem, dzięki czemu jesteśmy silnym ogniwem globalnej sieci transportowej, niezależnie od miejsca przeznaczenia.

Partnerstwo otwiera dostęp do bezcennej skarbnicy wiedzy, a nasi specjaliści zapewniają profesjonalne doradztwo na każdym etapie realizacji, również w aspektach poszczególnych procedur, wymaganej dokumentacji, restrykcji eksportowych, a nawet ograniczeń lokalnych.

Rzetelny wywiad poprzedzający współpracę zagwarantuje, że każdy ładunek transportowany jest w sposób bezpieczny, skuteczny i wydajny!

Lojalność

Budujemy nasz wizerunek na zaufaniu. To właśnie świadomość silnego partnera biznesowego jest okazją do zyskania prawdziwej przewagi konkurencyjnej.

Dzięki systematycznym i dokładnym informacjom zwrotnym na temat etapów transportu, nasi Klient mogą skupiać się na bieżącym rozwoju oraz ekspansji firmy.

Gwarantujemy sprawdzone rozwiązania w kwestii transportu, magazynowania i dystrybucji towarów, umożliwiając skuteczne pokonywanie kolejnych wyzwań sektora TSL!

Kto skorzysta z naszego doświadczenia?

  1. Jesteś producentem, importerem lub eksporterem?
  2. Dopiero rozwijasz biznes lub zarządzasz prężnym przedsiębiorstwem?
  3. Szukasz kompleksowych rozwiązań oraz doskonałej obsługi klienta?

 

Jeśli odpowiedzi na powyższe pytania są pozytywne – OPL stanowi ogromną wartość dodaną dla Twojego biznesu. Oto dowód:

1. Jesteś producentem, importerem lub eksporterem?

Ocean Professional Logistics zapewnia najnowocześniejsze narzędzia, które usprawniają łańcuch dostaw na każdym poziomie. Dzięki rozbudowanej sieci partnerów, z sukcesami obsługujemy wszystkie rodzaje przemysłu, bez względu na kategorię danego towaru.

Umożliwiamy międzynarodowy i lokalny charakter obsługi, oferując zoptymalizowane rozwiązania usług lotniczych, kolejowych, morskich, ale również drogowych. Co więcej, doskonała znajomość procedur celnych oraz internacjonalnych przepisów, przekłada się na efektywność i skuteczność Twojego biznesu.

2. Dopiero rozwijasz biznes lub zarządzasz prężnym przedsiębiorstwem?

Współpraca z Ocean Professional Logistics pomaga niedoświadczonym przedsiębiorstwom w uniknięciu bardzo poważnych i kosztownych konsekwencji błędów celnych. Nasz zespół dostarcza spersonalizowane metody logistyczne, zwracając szczególną uwagę na prawidłowość ustawową poszczególnych operacji. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mogą zostać przeznaczone na dalszy rozwój nowego biznesu.

Wprawione firmy otrzymują dostęp do aktualnej i niezawodnej wiedzy celnej oraz niezwykle uniwersalnego wachlarza narzędzi. Jesteśmy odpowiedzialni za realizację międzynarodowych dostaw, nawet najbardziej nietypowych i niestandardowych rodzajów frachtu!

3. Szukasz kompleksowych rozwiązań oraz doskonałej obsługi klienta?

Zlecenie realizacji przewozu - właśnie na tym etapie kończy się zaangażowanie naszych klientów! Zajmujemy się generalnym doradztwem, przeładunkiem, odprawą i nieustannym nadzorowaniem transportu. Klient otrzymuje systematyczny raport na temat wykonywanego zadania - na każdym jego etapie. OPL to Twój łańcuch dostaw w jednym miejscu!

Wprawione firmy otrzymują dostęp do aktualnej i niezawodnej wiedzy celnej oraz niezwykle uniwersalnego wachlarza narzędzi. Jesteśmy odpowiedzialni za realizację międzynarodowych dostaw, nawet najbardziej nietypowych i niestandardowych rodzajów frachtu!

Wartości

Zdefiniowanie odpowiednich Wartości jest bardzo ważnym zadaniem każdej firmy, zwłaszcza w sektorze logistycznym. Natłok obowiązków, zadań oraz funkcji może bowiem okazać się zwodniczy, powodując konsekwentne, lecz niezauważalne obniżanie standardów. Jak temu zapobiec?

Trasa krajowa lub międzynarodowa, transport drogowy, morski, a może lotniczy –  bez względu na realizowane zlecenie, zespół Ocean Professional Logistics kieruje się kompasem, wskazującym niezawodne kierunki:

Partnerstwo

Relacje z naszymi klientami bazują na pełnej transparentności, swobodnej komunikacji oraz uczciwości działań w drodze do wspólnego sukcesu.

Zaufanie

Operacje logistyczne wymagają pełnej poufności ze strony partnerów, co stanowi ogromną przewagę w dzisiejszym świecie biznesu.

Profesjonalizm

Cały zespół posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, a podejmowane czynności celne bazują na sprawdzonej oraz aktualnej wiedzy.

Skuteczność

Realizowane przez nas dostawy są terminowe, zgodne z obowiązującymi restrykcjami i bezpieczne.

Innowacja

Korzystamy z najnowocześniejszych technologii, floty oraz systemów, gwarantując pełną optymalizację i oszczędność rozwiązań logistycznych.

Działy

W Ocean Professional Logistics wierzymy, że to właśnie indywidualny i spersonalizowany charakter usług jest gwarancją sukcesu naszych klientów. Właśnie dlatego czekają na Ciebie aż 4 najważniejsze sektory firmy, dzięki którym zrealizujesz wszystkie potrzeby logistyczne!

Dział handlowy

Jest to pierwszy kontakt z zespołem Ocean Professional Logistics. To właśnie tutaj nawiązujemy długotrwałe relacje biznesowe, poznając naszych klientów i dostosowując sposób komunikacji do specjalnych potrzeb danej branży.

Zespół doświadczonych ekspertów sektora logistycznego zbiera i analizuje zgłaszane zapotrzebowanie, a następnie przydziela opiekuna  danej specjalności. Tak rzetelny proces obsługi klienta gwarantuje obszerną wiedzę, profesjonalne doradztwo, niezawodną i terminową realizację usług, a w konsekwencji – pełną satysfakcję naszych partnerów biznesowych.

Pomożemy w: doradztwie i wsparciu naszych klientów na każdym etapie procedury logistycznej, przedstawiając najbardziej zoptymalizowane rozwiązania. 

Nie wiesz, od czego zacząć? Zacznij od kontaktu z naszym działem handlowym!

Dział operacyjny ds. Importu i Eksportu

W tym miejscu odbywa się zarządzanie procesami logistycznymi w kontekście międzynarodowego transportu. 

Zespół wykwalifikowanych profesjonalistów czuwa nad obsługą każdego zlecenia, dbając o procesy logistyczne, monitorując przepływ towarów, kontrolę jakości, terminową dostawę oraz pełną zgodność z przepisami prawnymi. Dział operacyjny jest gwarancją płynności i niezawodności każdego transportu, który odbywa się w międzynarodowych warunkach.

Pomożemy w: kompleksowej organizacji operacji importowych i eksportowych, z uwzględnieniem bezpieczeństwa ładunku oraz zgodności przepisów międzynarodowych.

Agencja celna

Ocean Professional Logistics dysponuje profesjonalnym zespołem Agentów Celnych, którzy są odpowiedzialni za kompleksową obsługę celno-skarbową podczas operacji eksportowych i importowych.

Priorytetem agencji celnej jest nadzór nad prawidłowością aspektów celno-skarbowych naszych klientów, minimalizując w ten sposób ryzyko błędu podczas tak skomplikowanych procedur. To przekłada się bowiem na płynność, efektywność i ekonomiczność realizowanych transportów.

W tym celu Agenci Celni Ocean Professional Logistics nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje oraz aktualizują wiedzę  w obszarze przepisów celnych, procedur importowych oraz eksportowych, ale również umów międzynarodowych i regulacji. 

Nasz zespół jest w ciągłym kontakcie z organami celnymi, ale również dostawcami oraz innymi podmiotami, zaangażowanymi w proces transportu, zapewniając błyskawiczną i skuteczną obsługę. 

Pomożemy w przygotowaniu i złożeniu niezbędnej dokumentacji celnej, kontroli procesu odprawy celnej oraz zgodności z regulacjami prawnymi, a także rozwiązywaniu potencjalnych problemów lub kwestii spornych.

Dział transportu

Sekcja zapewnia płynny, niezawodny i bezpieczny ruch ładunków z wykorzystaniem najnowocześniejszych  środków transportu oraz optymalnych tras.

Eksperci działu transportu analizują dostępne kanały oraz narzędzia przewozu, wybierając najlepsze rozwiązania dla naszych klientów, niezależnie od rodzaju frachtu. Zespół nieustannie poszerza sieć sprawdzonych dostawców, negocjując umowy i dbając o najwyższy standard realizacji zleceń.

Pomożemy w kompleksowej organizacji transportu, wyborze odpowiedniej trasy i przewoźnika, negocjacji warunków, kontroli poszczególnych etapów transportu, zapewniając tym samym stałą komunikację z klientem.

Współpraca wszystkich działów zapewnia Ocean Professional Logistics ogromny potencjał logistyczny. Jednocześnie, rozgraniczenie pracy przekłada się na dostosowanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb naszych partnerów oraz zagwarantowanie najwyższej jakości obsługi klienta!

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Wybór odpowiedniego operatora logistycznego może przyczynić się do rozwoju przedsiębiorstwa, budowaniu silnej przewagi konkurencyjnej oraz ekspansji, ale może również spowodować ogromne straty finansowe i problemy prawne!

Właśnie dlatego, decyzja o podjęciu współpracy nie może być dziełem przypadku.

Kilkunastoletnie doświadczenie Ocean Professional Logistics pozwoliło nam poznać i skutecznie wdrażać 3 składniki sukcesu naszych Klientów:

1. Doświadczenie

Nieprzerwana obecność na rynku logistycznym od 2010 roku jest najlepszym dowodem na efektywność i niezawodność świadczonych usług. Zdobyta w tym czasie wiedza przekłada się bowiem na szybkość działania, niezależnie od złożoności zadania. Ocean Professional Logistics jest zatem symbolem reprezentującym profesjonalizm i kompetencję.

2. Skalowanie

Opracowane strategie działania sprawdzają się w każdym środowisku, bez względu na kategorię frachtu lub miejsce dostawy. Realizujemy transport morski, lotniczy, kolejowy oraz drogowy, a stworzona przez nas sieć partnerów dostosowuje mechanizm pracy do specyfiki danego miejsca oraz środków transportu. W ten sposób zyskujesz pewność, że inwestycja zagwarantuje najwyższą jakość rozwiązań logistycznych.

3. Zaangażowanie

Ocean Professional Logistics wyróżnia się ogromną ambicją i sposobem pracy. Sukces klienta jest priorytetem naszych wysiłków, a dbałość o detale eliminuje potencjalne pomyłki, już na etapie organizacji przewozu. Tak zapewniamy terminowość i bezpieczeństwo Twojej reputacji.

Dlaczego warto dołączyć do zespołu OPL?

Jeżeli masz w sobie ambicję, dążysz do ciągłego podnoszenia własnych kwalifikacji i chcesz rozwijać się w międzynarodowym środowisku – czekamy na Ciebie!

To właśnie ludzie są fundamentem Ocean Professional Logistics, a już dzisiaj masz szansę stać się częścią niezwykle dynamicznego sektora TSL. Poznaj prawdziwych ekspertów, którzy zapewnią Ci pełne wsparcie, na każdym etapie budowania kariery.

Brak doświadczenia? 

W Ocean Professional Logistics cenimy motywację do działania oraz zaangażowanie. Otrzymasz od nas pakiet niezbędnych narzędzi, a przede wszystkim – niezbędnej wiedzy!

Z nami nauczysz się realizować globalne operacje logistyczne, zdobędziesz umiejętności w obszarze skutecznej sprzedaży, komunikacji, negocjacji, a także procesów celnych.

Nawiążesz długotrwałe relacje z przedstawicielami lokalnych firm oraz prężnie funkcjonujących korporacji, stale poszerzając listę klientów. 

Zacznij już dziś, wyślij aplikację i wkrocz do świata nowoczesnej logistyki  Ocean Professional Logistics!